Copyright © 2019 ARS-3 Sp. z o.o. Sp. k.
Export Manager
  • +48 600 922 656
Open

Aktywne uszczelnianie

zdjecie-aktywne-uszczelnianie

 

Quellgummi – to innowacyjne, pęczniejące pod działaniem wody profile uszczelniające, stworzone z myślą o zapewnieniu skutecznego uszczelnienia przerw oraz dylatacji w konstrukcjach segmentowych (prefabrykaty betonowe/segmenty betonowe) dla ciśnienia wody maksymalnie 5 bar. Taśma wykonana jest gumy butylowej, pęczniejącej w wodzie żywicy, polietylenu i silikonu.

quellgummi-stosowane-sa-do-uszczelniania

Zdolność pęcznienia do ponad 400%

Podczas kontaktu z wodą zdolność pęcznienia jest 4 razy większa od wielkości pierwotnej. Działanie uszczelniające zostaje uzyskane poprzez wzrastające ciśnienie pęcznienia. Taśma nie traci swej funkcji uszczelniającej nawet wtedy, gdy szczelina charakteryzuje się zmienny rozmiarem. Także nierówności i szorstkość nie wpływają negatywnie na działanie pęczniejące taśmy. Uszczelnienie następuje przez nacisk. Proces pęcznienia jest odwracalny.

quellgummi-montowanie-schemat-uszczelnienia

Zastosowanie przy budowie tuneli.

Konstrukcje tunelowe, realizowane w ramach drążenia tuneli za pomocą urządzeń tarczowych (TBM), mają obecnie szczególne znaczenie przede wszystkim w przypadku konstrukcji o dużej głębokości, narażonych na ekstremalnie trudne warunki wód gruntowych. Metoda ta jest często stosowana w takich konstrukcjach jak metro, przewody wodociągowe, Miejskie systemy przewodów kanalizacyjnych, kanały kablowe itd. Przy tego rodzaju pracach budowlanych mogą być z powodzeniem wykorzystywane taśmy QUELLGUMMI. Najnowsze trendy dotyczące metod drążenia tuneli tarczą przewidują stosowanie różnych segmentów tubingowych, które na większych głębokościach i przy coraz wyższych ciśnieniach wody muszą być trwale i pewnie uszczelnione.

usczelnianie-drozenie-tuneli-nowoczesne-technologie