Copyright © 2019 ARS-3 Sp. z o.o. Sp. k.
Export Manager
  • +48 600 922 656
Open

Odpocznij na ławce parkowej

Ważną sprawą okazać się może sposób w jaki wyposażone są parki i miejsca zielone w miastach. Można tam znaleźć między innymi, takie miejsca, jak te do siedzenia. Najczęściej są to ławki drewniane, z okuciami z blachy i my też takie mamy na portalu sklepmiejski.pl, nasze wspomagane są stalowymi elementami. A ponadto pokryte specjalnymi preparatami, tak aby mogły posłużyć jak najdłużej społeczeństwu. Oprócz tego, że ławki miejskie muszą w parkach wiele znieść. Nie tylko deszcz i mróz, ale także butwienie drewna, albo różnego rodzaju substancje, takie jak resztki jedzenia, worki foliowe, napoje. Na szczęście świadomość społeczna z roku na rok wzrasta, ale ławki te muszą być mocne, solidnie wykonane, a także w miarę estetyczne.

Przebywanie na świeżym powietrzu
Zwolennicy tlenoterapii twierdzą, że na skutek stresu i zanieczyszczonego powietrza i środowiska otrzymujemy za mało tlenu. Obniża to w konsekwencji sprawność fizyczną, a nawet zwiększa ryzyko zawału serca. Dlatego osobom zmęczonym i przepracowanym zaleca się tlenoterapię. Podczas takiej wizyty u specjalisty najpierw ustala się stopień niedotlenienia organizmu pacjenta. Robi się to za pomocą połączonego z komputerem aparatu przykładanego do skóry przedramienia. Mierzy on wysycenie hemoglobiny tlenem, co jest potrzebne do określenia czasu trwania kuracji. Zwykle jest to od sześciu do 9 pół godziny w sesji. Następnie pacjent pije koktajl z witaminami, który ma przygotować organizm na przyjęcie tlenu. Gaz podawany jest przez wsunięcie do nosa cienkich plastikowych rurek lub za pomocą maski na usta i nos. Jednak wystarczy półgodzinny spacer po parku by otrzymać taką samą dawkę tlenu jak na terapii. Przedawkowanie może się skończyć bólem i zawrotami głowy, zaburzeniami oddychania, a nawet zwłóknieniem płuc. Nie powinny się jej poddawać osoby gorączkujące, z nadczynnością tarczycy, na ciśnienie i kobiety w ciąży. Przyjmowanie tlenu wskazane jest jednak przy niewydolności oddechowej, na przykład w ciężkich postaciach astmy i pod ścisłą kontrolą lekarza.

Potrzeba odpoczynku
Jednak, nawet najlepszy spacer może spowodować zmęczenie i sprawić, że chce się na chwilę przysiąść. Na trawie, to może nie być dobry pomysł, gdyż tam może być zbyt zimno. A nawet mokro od rosy, która nie tylko może pobrudzić ubranie, ale także niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Tak więc dużo lepszym rozwiązaniem może się okazać ławka parkowa, taka z drewna, na której można posiedzieć chociaż chwilkę, a potem już tylko zająć relaksem, poczytać dobrą lekturę, albo posłuchać ulubionej muzyki w skupieniu. Można też porozmawiać z kimś bliskim, zwłaszcza jeśli to spacer rodzinny.

Z uwagi na zdrowie
Po każdym kontakcie ze zwierzętami, takimi jak psy, czy koty, albo inne zwierzęta domowe, mamy obowiązek myca rąk. Gdyż mogą się na nich znaleźć różnego rodzaju drobnoustroje, a nawet pasożyty. Takie postępowanie powinni być stosowane wiele razy w ciągu dnia, także po powrocie ze spaceru. Zwłaszcza jeśli jest to miejsce ogólnodostępne. Na naszej stronie można znaleźć płyn do dezynfekcji rąk i to taki specjalny na bazie 70% alkoholu. Wiemy jak ważny jest zdrowy tryb życia, to właśnie dlatego powstają miejskie parki i tereny rekreacyjne. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że nawet, kiedy teoretycznie nie dotykamy niczego, tylko grzecznie spacerujemy, możemy mieć brudne dłonie i pełne bakterii. To z powodu kurzu, który jest w powietrzu, a także zanieczyszczonego środowiska. Latem, także zabranie ze sobą chusteczek, które nasączymy naszym płynem, nie będzie przesadą. Gdyż można będzie zauważyć, jak brudne mamy dłonie, kiedy zmyjemy je takimi właśnie chusteczkami.

Odstępy między użytkownikami w czasie pandemii
Z powodu konieczności ograniczeń, warto zawsze pamiętać, o tym, że należy zachowywać ostępy. Tak aby nie tworzyć skupisk ludzi, gdyż łatwo się wtedy przedostają wirusy i drobnoustroje. Wiosna już jest, bociany wróciły z ciepłych krajów, a przed nami lato. Z pewnością będzie jeszcze wiele okazji do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. A może z czasem nawet na rowerowe wycieczki za miasto. Warto stosować odpowiednie stojaki rowerowe w trakcie ich użytkowania.

Bardzo dobrej jakości ławki miejskie oraz parkowe możesz kupić w serwisie SklepMiejski.pl
Mała architektura miejska
Kosze parkowe, miejskie