Copyright © 2019 ARS-3 Sp. z o.o. Sp. k.
Export Manager
 • +48 600 922 656
Open
Kotwy chemiczne

Kotwy chemiczne

Kotwy chemiczne – do najwyższych obciążeń

Kotwy Chemiczne Do Najwyższych Obciążeń

Kotwy chemiczne – do dużych obciążeń

Kotwy Chemiczne Do Dużych Obciążeń

Żywice z wyposażeniem do kotwienia

Żywice Do Kotwienia - zestaw

Osadzak prochowy

Osadzaki prochowe, gwoździe TDM

Osadzaki prochowe

Osadzaki prochowe

LV600M – OSADZAK PROCHOWY Z MAGAZYNKIEM

Zastosowania:

 • mocowanie blach profilowanych na dachach i ścianach do konstrukcji stalowych i betonowych,
 • błyskawiczne seryjne mocowania profili ścianek działowych do betonu i stali,
 • zamocowania w branży instalacji elektrycznych i sanitarnych,
 • mocowanie zabezpieczeń szybów windowych i instalacyjnych,
 • uniwersalne seryjne mocowanie w betonie i stali gwoździami magazynkowymi do długości 62 mm oraz gwoździami pojedynczymi o długości do 72 mm (po przezbrojeniu osadzaka na wersję pojedynczą).

Zalety:

 • szybkość pracy – osadzanie bezpośrednio w podłożu bez konieczności wiercenia zarówno w podłożu jak i w materiale mocowanym,
 • automatyczne przeładowanie ładunku prochowego i gwoździa w wersji z magazynkiem,
 • prosta obsługa i konserwacja,
 • solidna i odporna na uszkodzenia konstrukcja,
 • w wersji z magazynkiem ładunki prochowe i gwoździe są w taśmach po 10 sztuk, co pozwala na wykonanie 10 seryjnych zamocowań bez konieczności załadowywania,
 • możliwość przezbrojenia osadzaka na wersję pojedynczą – zarówno magazynek, jak i stopka pojedyncza znajdują się w wyposażeniu osadzaka,
 • najwyższe bezpieczeństwo pracy z osadzakiem, zabezpieczenie przed niepożądanym odpaleniem ładunku prochowego.

Naboje do osadzaków prochowych

Naboje Do Osadzaków Prochowych

Gwoździe TDM do osadzaków prochowych

Gwoździe TDM Do Osadzaków Prochowych

Ławki miejskie, ławki parkowe, stojaki rowerowe

Odpocznij na ławce parkowej

Ważną sprawą okazać się może sposób w jaki wyposażone są parki i miejsca zielone w miastach. Można tam znaleźć między innymi, takie miejsca, jak te do siedzenia. Najczęściej są to ławki drewniane, z okuciami z blachy i my też takie mamy na portalu sklepmiejski.pl, nasze wspomagane są stalowymi elementami. A ponadto pokryte specjalnymi preparatami, tak aby mogły posłużyć jak najdłużej społeczeństwu. Oprócz tego, że ławki miejskie muszą w parkach wiele znieść. Nie tylko deszcz i mróz, ale także butwienie drewna, albo różnego rodzaju substancje, takie jak resztki jedzenia, worki foliowe, napoje. Na szczęście świadomość społeczna z roku na rok wzrasta, ale ławki te muszą być mocne, solidnie wykonane, a także w miarę estetyczne.

Przebywanie na świeżym powietrzu
Zwolennicy tlenoterapii twierdzą, że na skutek stresu i zanieczyszczonego powietrza i środowiska otrzymujemy za mało tlenu. Obniża to w konsekwencji sprawność fizyczną, a nawet zwiększa ryzyko zawału serca. Dlatego osobom zmęczonym i przepracowanym zaleca się tlenoterapię. Podczas takiej wizyty u specjalisty najpierw ustala się stopień niedotlenienia organizmu pacjenta. Robi się to za pomocą połączonego z komputerem aparatu przykładanego do skóry przedramienia. Mierzy on wysycenie hemoglobiny tlenem, co jest potrzebne do określenia czasu trwania kuracji. Zwykle jest to od sześciu do 9 pół godziny w sesji. Następnie pacjent pije koktajl z witaminami, który ma przygotować organizm na przyjęcie tlenu. Gaz podawany jest przez wsunięcie do nosa cienkich plastikowych rurek lub za pomocą maski na usta i nos. Jednak wystarczy półgodzinny spacer po parku by otrzymać taką samą dawkę tlenu jak na terapii. Przedawkowanie może się skończyć bólem i zawrotami głowy, zaburzeniami oddychania, a nawet zwłóknieniem płuc. Nie powinny się jej poddawać osoby gorączkujące, z nadczynnością tarczycy, na ciśnienie i kobiety w ciąży. Przyjmowanie tlenu wskazane jest jednak przy niewydolności oddechowej, na przykład w ciężkich postaciach astmy i pod ścisłą kontrolą lekarza.

Potrzeba odpoczynku
Jednak, nawet najlepszy spacer może spowodować zmęczenie i sprawić, że chce się na chwilę przysiąść. Na trawie, to może nie być dobry pomysł, gdyż tam może być zbyt zimno. A nawet mokro od rosy, która nie tylko może pobrudzić ubranie, ale także niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Tak więc dużo lepszym rozwiązaniem może się okazać ławka parkowa, taka z drewna, na której można posiedzieć chociaż chwilkę, a potem już tylko zająć relaksem, poczytać dobrą lekturę, albo posłuchać ulubionej muzyki w skupieniu. Można też porozmawiać z kimś bliskim, zwłaszcza jeśli to spacer rodzinny.

Z uwagi na zdrowie
Po każdym kontakcie ze zwierzętami, takimi jak psy, czy koty, albo inne zwierzęta domowe, mamy obowiązek myca rąk. Gdyż mogą się na nich znaleźć różnego rodzaju drobnoustroje, a nawet pasożyty. Takie postępowanie powinni być stosowane wiele razy w ciągu dnia, także po powrocie ze spaceru. Zwłaszcza jeśli jest to miejsce ogólnodostępne. Na naszej stronie można znaleźć płyn do dezynfekcji rąk i to taki specjalny na bazie 70% alkoholu. Wiemy jak ważny jest zdrowy tryb życia, to właśnie dlatego powstają miejskie parki i tereny rekreacyjne. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że nawet, kiedy teoretycznie nie dotykamy niczego, tylko grzecznie spacerujemy, możemy mieć brudne dłonie i pełne bakterii. To z powodu kurzu, który jest w powietrzu, a także zanieczyszczonego środowiska. Latem, także zabranie ze sobą chusteczek, które nasączymy naszym płynem, nie będzie przesadą. Gdyż można będzie zauważyć, jak brudne mamy dłonie, kiedy zmyjemy je takimi właśnie chusteczkami.

Odstępy między użytkownikami w czasie pandemii
Z powodu konieczności ograniczeń, warto zawsze pamiętać, o tym, że należy zachowywać ostępy. Tak aby nie tworzyć skupisk ludzi, gdyż łatwo się wtedy przedostają wirusy i drobnoustroje. Wiosna już jest, bociany wróciły z ciepłych krajów, a przed nami lato. Z pewnością będzie jeszcze wiele okazji do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. A może z czasem nawet na rowerowe wycieczki za miasto. Warto stosować odpowiednie stojaki rowerowe w trakcie ich użytkowania.

Bardzo dobrej jakości ławki miejskie oraz parkowe możesz kupić w serwisie SklepMiejski.pl
Mała architektura miejska
Kosze parkowe, miejskie

SklepMiejski.pl – producent małej architektury miejskiej

SklepMiejski.pl - mała architektura miejska

Specyfiką działalności portalu SklepMiejski.pl jest produkcja i sprzedaż elementów małej architektury miejskiej takich jak: stojaki rowerowe, ławki miejskie, place zabaw, siłownie zewnętrzne, miejskie kosze na śmieci, popielnice, donice, słupki i barierki itp.

Sklep Miejski oferuję szeroki wybór uniwersalnych modeli z branży małej architektury. Nasze produkty zapewniają spokojny wypoczynek i rekreację oraz zapewniają zachowanie bezpieczeństwa i porządku w różnych częściach przestrzennych miasta – zarówno na obszarach publicznych, jak i prywatnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą portalu SklepMiejski.pl
Tel. +48 883 901 149, Email: biuro@sklepmiejski.pl

Mała architektura miejska ma kluczowe znaczenie w miastach oraz firmach, w którym porządek przestrzeni publicznej jest fundamentem zagospodarowania przestrzennego. Portal firmy Sklep Miejski rozumiejąc zmieniający się świat oraz nowe potrzeby rynku architektury miejskiej oraz firmowym potrzebom, oferuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania wykonane przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Niezbędnym elementem wyposażenia architektury parku jest mała architektura. Takie produkty jak ławki parkowe oraz inne oferowane przez nas produkty nadają styl oraz wypełniają przestrzeń miejską. Nasza architektura wyróżnia się najwyższą jakością materiałów wykorzystanych, trwałością, efektownym wyglądem oraz atrakcyjnymi cenami. Dzięki temu oferowane produkty małej architektury będą spełniały swoją rolę przez wiele lat.

Ława miejska z oferty SklepMiejski.pl

Nasza oferta to nie tylko wyposażenie parków w elementy małej architektury, ale także produkty, które stosujemy w firmach, osiedlach, ulicach, rynkach miast, deptakach, przed budynkami szkół i przedszkoli, w garażach podziemnych, na parkingach miejskich, galeriach i centrach handlowych. Szeroki zakres zastosowania, w których znajduje się mała architektura miejska wymaga zróżnicowanej oferty produktów zagospodarowania przestrzeni. Oferujemy produkty tańsze oraz te spełniające wyższe wymagania. Wykonujemy wyroby o zróżnicowanym wzornictwie, z różnych materiałów i w różnych rozmiarach ceny oraz zamówienia na konkretne produkty.

Zapraszamy do współpracy SklepMiejski.pl

Aktywne uszczelnienie – Fugenblach VB

Aktywne uszczelnienie
CEMflex VB

Fugenblech VB – to nowoczesny system uszczelnień gwarantujący stuprocentową szczelność obiektu. Oferuje zwielokrotnione bezpieczeństwo w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Fugenblech VB eliminuje wszystkie wady wynikające ze złego ułożenia taśmy, niepoprawnego łączenia poszczególnych odcinków. Aktywna blacha Fugenblech VB jest obustronnie pokryta specjalna „aktywną” opatentowaną powłoką, której połączenie ze świeżym betonem zapobiega dyfuzji systemu blach szczelinowych Fugenblech VB. Oprócz nadzwyczaj silnego zespolenia z betonem otoczenia specjalna powłoka wspomaga „aktywnie” naturalne spiekanie się betonu (aktywne tworzenie się wapienia i aktywna krystalizacja). W przypadku aktywnej blachy Fugenblech VB nie występuje niebezpieczeństwo przedwczesnej niszczącej aktywacji. Stosowanie Fugenblech VB jest niezależne od warunków pogodowych tj. (deszcz, śnieg wysoka lub niska temperatura). Nie ma konieczności stosowania folii ochronnych, które w trakcie betonowanie należy usuwać. Zabrudzenia betonem są aktywnie krystalizowane.

Krystalizacja - aktywne uszczelnienie
Tabela krystalizacja, zalety krystalizacji

PARAMETRY PRODUKTÓW FUGENBLECH VB

Ocynkowana blacha stalowa o grubości 0,75 mm. Długość elementów 2000 mm. Wysokość elementów 150 mm. Grubość aktywnej powłoki ma charakter nierównomierny celem zapewnienia lepszej przyczepności blachy do betonu i wynosi ok. 0,5 mm. Chroni również przed korozją.

 

Efekt uszczelniania blachy do przerw roboczych Fugenblech VB powstaje dzięki reakcji składników w opatentowanej specjalnej powłoce w połączeniu ze składnikami betonu.

Fugenblach-na-obszarze-styku

Dzięki zjawisku osmozy krystalizacja przenika głęboko w system kapilarny betonu. Kombinacja różnych składników tworzy bardzo drobną ktystalizację względnie spiekanie w strukturze budowli, które uszczelniają kapilary i rysy skurczowe, wypierając jednocześnie wilgoć.

Proces odbywa się zarówno od strony z której napiera woda jak i od strony przeciwnej. Bez dostępu wilgoci składniki specjalnej powłoki są niaktywne lub już nie są aktywne. W przypadku poźniejszego napływu wody następuje samodzielna reakcja chemiczna i rozpoczyna się ponowny automatyczny proces uszczelniania. Krystalizacja wzgędnie spiekanie przenika jeszcze głębiej w strukturze betonu. Jest to skutek unikalnych właściwości związków chemicznych specjalnego powleczenia, które stale reagują na wilgoć i uszczelniają („ aktywny efekt samonaprawiania wzgl. aktywny proces autouszczalniania”).

aktywne-uszczelnienie

Proces krystalizacji

Narastanie krystalicznych włókienNarastanie-krystalicznych-włókien

Pierwsze kryształki w kształcie ostrych igiełek tworzą na cząsteczkach specjalnego powleczenia włóknistą powłokę. Wodorotlenek wapienny jest wyraźnie widoczny w formie większych kryształków! Podczas tego procesu wodorotlenek wapienny wytrąca się krystalicznie w pseudoheksagonalnej postaci i w ten sposób uszczelnia.

Narastanie krystalicznych igiełnarastanie-krystalicznych-igiel

Igiełki narastają w kierunku napływającej wody. Dzięki temu woda jest wypierana z porowatej struktury i szczeliny roboczej i tym samym wzrasta szczelność całej konstrukcji betonowej.

Wbudowana Fugenblach VB

wbudowana-fugenblech-vb

Montaż uszczelnienia aktywnego

Aktywną blachę Fugenblech VB montujemy bezpośrednio na zbrojeniu za pomocą specjalnych klamer, które służą stabilizacji blachy. Odcinki łączymy na zakład ok.10 cm i spinamy klamrami, które są zestawie. W przypadku zaokrągleń lub naroży należy wygiąć blachę Fugenblech VB w odpowiedni kształt. Nie jest konieczne jak w przypadku innych systemów uszczelnień żadne klejenie połączeń, gdyż uszczelnienie styków następuje samoczynnie poprzez aktywną krystalizację i mineralizację, nie należy zdejmować żadnych folii przed i w trakcie betonowania co jest dużą zaletą aktywnej blachy Fugenblech VB. Uszczelnienie styków zachodzi aktywnie poprzez krystalizacje i mineralizację. Aktywną blache Fugenblech VB można również stosować jako blachę wciskaną w świeży beton, wtedy nie ma potrzeby stosowania dodatkowych klamer stabilizujących. Bardzo ważnym i nieodzownym elementem montażu blachy Fugenblech VB jest odpowiednie zawibrowanie betonu po obu stronach blachy. Brak ograniczeń w montażu wynikających z niekorzystnych warunków atmosferycznych: w przypadku blach z bentonitem istnieje niebezpieczeństwo przedwczesnej aktywacji w przypadku powleczonych bitumem lub butylem przy wysokich temperaturach możliwe sklejanie elementów przy niskich konieczność podgrzania powierzchni zakładów.

montowanie-blachy-zespalajaca-fugenblech

Blachę zespalajacą Fugenblech VB z obustronną powłoką należy zamontować centralnie w szczelinie i zamocować (za pomocą strzemienia Fugenblech VB). Złącza należy połączyć na zakładkę tylko 10 cm! Uszczelniają się one samoczynnie!

zaokralglenia-narozen-blachy-fugenblech

W przypadku zaokrągleń naroży, blachę uszczelniającą Fugenblech VB należy po prostu wygiąć w odpowiedni kształt.

Uszczelnienia budynków

Uszczelnienia domów

Uszczelnienia do betonu

Przegrody wodne

Przegroda z wspawaną płytką

przegrody-z-wspawana-plytka-tabela-rozmiarow

Przegroda żeliwna tracona (mała)

przegroda-zeliwna-tracona-mala-tabela

Redukcja/konus

redukcja-konus-tabela

Przegroda żeliwna tracona (duża)

przegroda-zeliwna-tracona-duza-tabela

Redukcja/konus

redukcja-konus-2-tabela

Piany montażowe

Piany montażowe BORAMAX

do uszczelniania styków szalunkowych uszczelniania szalunków

piany-montazowe-boramax

Profesjonalna jednoskładnikowa piana poliuretanowa o nowej formule przeznaczona do montażu stolarki otworowej drewnianej, PCV oraz aluminium. To piana szybko schnąca z bardzo krótkim czasem wstępnego utwardzenia. Pianka charakteryzuje się także dużą siłą wiązania, bardzo dobrze uszczelnia, wygłusza, izoluje i klei. Posiada nową formułę, co znacznie zwiększa jej wydajność. Produkt posiada także bardzo dobre właściwości dźwięko i termo izolujące. Piana jest odporna na grzyby i pleśń. Występuje także w wersji ZIMOWEJ, w której jej specjalnie zmodyfikowana formuła pozwala na pracę w niskich temperaturach otoczenia nawet do -10°C.

Piana występuje w wersji wężykowej oraz pistoletowej, którą należy nanosić za pomocą specjalnego pistoletu do aplikacji pian poliuretanowych.

 

Piany BORAMAX

piany-boramax

BORAMAX klej

do przyklejenia płyt styropianowych w systemach dociepleń

boramax-klej

BORAMAX czyścik

do pian poliuretanowych

boramax-czyscik

ACF- Contaflexaktiv

ACF- Contaflexaktiv

ACF– podstawowy element systemu Contaflexaktiv wykonany jest z ocynkowanej blachy pokrytej jednostronnie aktywnym bentonitem oraz samorozpuszczalną folią organiczną opóźniającą uaktywnienie bentonitu.

Table-kopia

schemat-acf-montaz-wymiary

Element ACF montujemy bezpośrednio na zbrojeniu za pomocą odginanych blaszek. Kolejne odcinki spinamy klamrami. System Contaflexaktiv umożliwia wykonanie każdej kształtki, naroża czy łuku na placu budowy. Kolejne odcinki łączymy klamrami z 10 cm zakładem.

element-acf-montaz-zdjecia-opis

Halfen trzpienie dylatacyjne CRET

Informacje ogólne

Wprowadzenie

Przerwy dylatacyjne zapobiegają powstawaniu niekontrolowanych pęknięć i wynikającym z tego ujemnym skutkom nieszczelności oraz korozji.

W płytach i ścianach z ograniczoną swobodą odkształcania się zastosowanie przerwy dylatacyjnej umożliwia istotną redukcję zbrojenia wymaganego dla ograniczenia szerokości rozwarcia rys.

Projektując betonowe konstrukcje nośne należy stale liczyć się z powstawaniem odkształceń. Odkształcenia są skutkiem zarówno działających na konstrukcję obciążeń (włącznie ze sprężeniem), jak i oddziaływań niezależnych od działających sił. W zakresie oddziaływań niezależnych od obciążeń należy przede wszystkim uwzględniać skurcz, pełzanie, zmiany temperatury oraz zróżnicowane osiadania. W elementach konstrukcyjnych, w których swoboda odkształceń jest ograniczona, oddziaływania te mogą spowodować powstawanie zarysowań, prowadzących do obniżenia jakości budowli oraz dalszych uszkodzeń, jak np. nieszczelności i korozji. W płytach i ścianach z ograniczoną swobodą odkształcania zastosowanie przerwy dylatacyjnej jest nie do uniknięcia. Ograniczone w swobodnym skracaniu się wskutek skurczu lub oddziaływań termicznych są na przykład płyty i tarcze ścienne między ścianami usztywniającymi lub elementami usztywniającymi budowlę, jak również ściany oporowe oraz płyty spoczywające na gruncie np. betonowe płyty drogowe.

Zaleta stosowania trzpieni CRET

zalety-stosowanie-trzpieni-cret

 

Trzpienie typu CRET umożliwiają przenoszenie sił poprzecznych w przerwach dylatacyjnych.

Trzpienie CRET wyrównują przemieszczenia między sąsiadującymi częściami budowli.

Trzpienie CRET upraszczają rozwiązania konstrukcyjne podczas projektowania i w wykonawstwie.

Wsporniki są bardzo pracochłonne zarówno w projektowaniu jak i w wykonawstwie, a w dodatku są niepożądane ze względów estetycznych i funkcjonalnych. Trzpienie CRET powodują, że wsporniki stają się zbędne.

Nie potrzeba podwójnych słupów ani ścian: cenny zysk na przestrzeni użytkowej dzięki trzpieniom CRET.

Bardzo często przerwy dylatacyjne trzeba tak wykształcić, by przenosiły siły poprzeczne. Ma to miejsce wtedy, gdy przez wybór schematu statycznego ze względu na stateczność, przez szczeliny przenoszone muszą być siły lub gdy między dwoma brzegami szczeliny wykształcona być musi możliwość wyrównania przemieszczeń. Przenoszenie poziomych sił wymaga w rozwiązaniach konwencjonalnych znacznego nakładu konstrukcyjnego dla przegubów gerberowskich i wsporników. Oprócz znacznego nakładu w projektowaniu konieczny jest znaczący udział deskowania i zbrojenia oraz stosowanie podparć przesuwnych (rys. 1). Niekiedy konieczne stają się nawet podciągi, podwójne słupy lub ściany, z czym związane są m.in. niepożądane ograniczenia użytkowe. Trzpienie typu CRET umożliwiają wykonanie szczelin nieskomplikowanych konstrukcyjnie i wykonawczo, bez wymienionych wyżej niedogodności. System CRET wykazuje następujące korzyści:

1. Możliwie najprostsza geometria szczeliny. Trzpienie CRET zastępują wsporniki, które, wskutek swoich wymiarów, stanowią często niepożądane ograniczenie przestrzeni i zawsze wymagają skomplikowanego deskowania i zbrojenia.

2. Można zrezygnować z podwójnych ścian czy słupów, co ułatwia wykonawstwo np. przy realizowaniu budowli w kilku etapach (rys. 2) i stanowi zawsze korzystne powiększenie powierzchni użytkowej.

3. Prosty montaż na budowie. Tuleje CRET mocuje się do deskowań za pomocą gwoździ. Po zabetonowaniu konstrukcji i usunięciu deskowania, przestrzeń na zaprojektowaną szczelinę należy wypełnić (np. 20 mm płytą piankową lub z wełny mineralnej), a następnie zamontować trzpienie typu CRET. Deskowanie nie wymaga specjalnej obróbki ani wywiercenia otworów. Szczegóły.

zalety-stosowanie-trzpieni-cret-2

Korzyści statyczne wynikające ze stosowania trzpieni dylatacyjnych

 

Trzpienie CRET umożliwiają przesuwy w kierunku osi pręta. W normalnych przypadkach stosuje się trzpienie CRET, umożliwiające przenoszenie sił w poprzecznych, przez przekrój trzpienia w dowolnych kierunkach. W przypadku konieczności uwzględnienia przesuwów bocznych, specjalne typy trzpieni CRET umożliwiają przesunięcia poprzeczne tzn. siły poprzeczne przenoszone są tylko w jednym kierunku.

Dla inżyniera projektanta znaczenie mają następujące punkty:

1. Najczęściej stosowane modele CRET umożliwiają przesuwy w kierunku osi pręta. Poprzecznie do osi pręta przenoszenie sił może odbywać się w dowolnym kierunku. Możliwe jest zatem przenoszenie za pomocą trzpieni typu CRET prócz obciążeń pionowych również sił poziomych, np. z obciążenia wiatrem.

2. W przypadku szczelin załamanych w planie mogą wystąpić różnice w przemieszczeniach między brzegami szczelin poprzecznie do trzpienia (rys. 3). W takim przypadku dostępne są specjalne typy trzpieni CRET, umożliwiające boczne przesuwy i przenoszące wyłącznie siły pionowe. Modele te mogą znaleźć zastosowanie również na końcach bardzo długich szczelin, w których, wskutek różnic w skurczu lub zmian termicznych, spodziewane są różnice w przemieszczeniach pomiędzy dylatowanymi elementami w kierunku szczeliny.

korzysci-statyczne-wynikajace-ze-stosowania-trzepieni-dylatacyjnych

Specjalne konstrukcje typu CRET umożliwiają ograniczenie rozwarcia szczelin do określonej maksymalnej wartości ( np. w budowlach na terenach sejsmicznych).

W płaskich stropach celowe jest zróżnicowane rozmieszczenie trzpieni wzdłuż szczeliny w zależności od zmiennej wartości sił poprzecznych. W takich przypadkach można korzystać ze specjalnych programów do wymiarowania.

O ile w specjalnych przypadkach swoboda rozwarcia szczeliny dylatacyjnej ma ulec ograniczeniu, dostępne są modele CRET, w których zamontowane są ograniczniki limitujące wielkości rozwarcia szczeliny (np. dla rejonów sejsmicznych). W przypadku wyboru schematu statycznego, gwarantującego nośność bez przenoszenia sił w szczelinie (np. pomiędzy dwoma wspornikami) za pomocą trzpieni CRET można uzyskać gwarancję jednakowego odkształcania się krawędzi płyt. Ma to wtedy sens, gdy niejednakowe ugięcia brzegów płyt ograniczają estetykę lub prowadzą do zakłóceń funkcjonalnych (np. w przypadku instalacji technicznych). Rozstaw trzpieni ustala się biorąc pod uwagę wartości statyczne wynikające z przyjętego schematu statycznego. Przy ciągłym podparciu stropu w szczelinie dylatacyjnej, trzpienie rozmieszcza się równomiernie. Przy punktowo podpartym stropie bezpodciągowym, mniejsze rozstawy przyjmuje się w pasmach głowicy gdzie występuje koncentracja sił poprzecznych, natomiast większe rozstawy w pasmach między głowicowych (rys.4.).

korzysci-statyczne-wynikajace-ze-stosowania-trzepieni-dylatacyjnych2

Nośność trzpieni CRET sprawdzona została doświadczalnie w licznych badaniach wykonanych w EMPA oraz EPFL. Wyniki potwierdzają prawidłowość przyjętych schematów obliczeniowych.

Poprzez trzpienie przekazywane zostają na beton znaczne siły. Z tego powodu dla bezpiecznego wymiarowania należy uwzględniać zalecenia z niniejszego katalogu, takie jak np. najmniejsza grubość płyty.

Nośności obliczeniowe poszczególnych typów trzpieni CRET można przyjmować z załączonych tablic nośności w zależności od: szerokości szczeliny dylatacyjnej, grubości elementu i wytrzymałości betonu. Podane wartości są zgodne z Aprobatą ITB. Zostały one obliczone w oparciu o metodę stanów granicznych i sprawdzone w licznych doświadczeniach przeprowadzonych w EMPA (Eidgenössische Materialprüfungs- und Forschungsanstalt) oraz EPFL (Ecole Polytechnique Fédéral de Lausanne). Wartości podane w tablicach nośności uwzględniają najniekorzystniejsze przypadki wynikające z następujących modeli obliczeniowych:

1. Osiągnięcie granicznej (obliczeniowej) siły przez stalowy bolec spowodowane ścinaniem lub ścinaniem przy zginaniu.

2. Osiągnięcie granicznej siły przez elementy konstrukcyjne CRET’a przenoszących obciążenia.

3. Osiągnięcie granicznej siły poprzecznej przez beton ze względu na ukośne ściskanie powstające przy ścinaniu.

Przed osiągnięciem przez płytę nośności obliczeniowej zabezpieczamy się poprzez:

a/ doprowadzenie min. 50% zbrojenia przęsłowego do krawędzi płyty,

b/ zastosowanie odpowiedniego zbrojenia podwieszającego

c/ odpowiednie zbrojenie wzdłuż krawędzi płyty, pomiędzy trzpieniami. W związku z tym należy przestrzegać zasady wymiarowania.

Generalnie można stwierdzić, że zniszczenie przy zginaniu trzpienia (mechanizm zniszczenia 1) ma miejsce przy szerokich szczelinach. W przypadku średnich szczelin miarodajny może stać się mechanizm zniszczenia 2, przy małych szczelinach – mechanizm zniszczenia 3. Czasem konieczna jest ocena deformacji wężykowatej bolca. Może to mieć miejsce w przypadku dużych szerokości szczelin. Chodzi w tym przypadku o deformacje pod obciążeniem charakterystycznym; dopuszczalne jest zatem obliczanie wzajemnego przesunięcia końcówek trzpienia jak dla fazy sprężystej.

Wytyczne do montażu

Wytyczne do wbudowania i stosowania

wtyczki-do-wbudowania-i-stosowania

 

 

Tuleje CRET należy zamocować do deskowania gwoździami; należy przy tym zwracać uwagę na poziome usytuowanie tulejek. Nie należy usuwać nalepki ochronnej, gdyż chroni ona tulejki przed dostaniem się do nich betonu w trakcie betonowania. Bezwzględnie należy ułożyć podane w rysunkach zbrojenie dodatkowe i zbrojenie podwieszające.

 

Po rozdeskowaniu pierwszego etapu betonowania w szczelinę wkłada się materiał wypełniający. W materiale wypełniającym przerwę dylatacyjną należy wykonać otwory na bolce, by móc wprowadzić je do tulejek. Należy dokładnie zachować ustaloną projektem szerokość rozwarcia przerwy dylatacyjnej.

 

Podane z projekcie zbrojenie należy ułożyć zgodnie z wytycznymi zawartymi w niniejszym Katalogu Technicznym.

 

Stosowanie trzpieni dylatacyjnych dopuszczalne jest bez dodatkowych zabiegów w zakresie ochrony środowiska.

 

W przypadku szczególnych wymagań w zakresie ochrony pożarowej należy uwzględniać dane z rysunku zbrojenia – szczególnie wielkość otulenia. Jako wypełnienie szczelin należy stosować materiał niepalny (np. wełnę mineralną o masie objętościowej ok. 110kg/m3 wg DIN 4102 T4).

wtyczki-do-wbudowania-i-stosowania-szerokosc-szczelin-

Halfen-ISO- element typu HIT

HIT lider wśród łączników balkonowych

• Łączniki balkonowe oparte na najnowszych osiągnięciach techniki

• Standaryzowane elementy metrowe oraz moduły 20 cm

• Korzystny cenowo, przynoszący duże oszczędności w każdym okresie eksploatacji budynku

• Łatwy program obliczeniowy z bibliotekami CAD z optymalnym doborem typów elementów HIT

• Wykonywane i dostarczane w wersji standard i ognioodpornej F90

lider-wsrod-lacznikow-balkonowych

Aprobata techniczna At-15-5754/2002 

aprobata-techniczna

 

 

Halfen zbrojenie na przebicie typu HDB

Wprowadzenie

Stropy płytowe podpierane punktowo

stropy-plytowe-podpierane-punktowo

 


Płaskie stropy, bez podciągów oraz pogrubień strefy przysłupowej są tańsze w wykonaniu i umożliwiają optymalne wykorzystanie powierzchni budynku.

 

Główne zalety:

• zmniejszone koszty szalunków

• łatwiejsze prowadzenie instalacji bezpośrednio pod stropem oraz w obszarze słupa

Problem: przebicie stropu przez słup 

Koncentracja obciążenia w obszarze słupa powoduje powstanie wysokich naprężeń ścinających, które nie mogą być przeniesione przez tradycyjnie zbrojone cienkie stropy. Często stosowane lokalne lub całościowe pogrubienie płyty stropowej ogranicza możliwości wykorzystania przestrzeni pomieszczeń, komplikuje prace zbrojarskie i szalunkowe, co w efekcie zwiększa koszty budowy.

problem-przebicia-stropu-przez-slup

Rozwiązanie:  Halfen zbrojenie na przebicie typu HDB

Nośna część zbrojenia HDB składa się z trzpieni wykonanych ze stali BSt 500S. Trzpienie połączone są ze sobą w jeden element HDB przy pomocy płaskownika. Główną przewagą zbrojenia HDB nad zbrojeniem tradycyjnym (pręty odginane, strzemiona) jest możliwość pełnego wykorzystania nośności stali. Wynika to z tego, iż odkute główki zabezpieczają przed poślizgiem betonu po pręcie zbrojenia. Niepewne zakotwienie ogranicza w znacznym stopniu nośność układu zbrojeniowego prętami odgiętymi lub strzemionami, ponieważ pomimo niepełnego wykorzystania nośności stali powstają rysy i w konsekwencji następuje zniszczenie konstrukcji. Diagram pokazuje, iż maksymalne dopuszczalne obciążenie VRd,max z wykorzystaniem zbrojenia HDB jest do 26% większe niż w tradycyjnym zbrojeniu.

rozwiazanie-halfen-zbrojenie-na-przebicie-typu-hdb

 

Akcesoria, montaż w stropach prefabrykowanych

Akcesoria do montażu elementów HDB  Magazynowanie i transport

akcesoria-do-montazu-elementow-hdb-magazynowanie-i-transport

Montaż w stropach prefabrykowanych

Podczas montażu od dołu, na przykład przy stropach prefabrykowanych, zbrojenie HDB ustawia się na elementach dystansowych.

Zbrojenie na przebicie HDB w stropie prefabrykowanym.

Zdjęcie 1: Montaż zbrojenia na przebicie w zakładzie prefabrykacyjnym. Kratownice nośne prefabrykatu muszą być ułożone także w strefie przebicia.

Zdjęcie 2: Płyty prefabrykowane ze zbrojeniem na przebicie przygotowane do zalania betonem.

montaz-w-stropach-prefabrycznych-1,2

Pojemniki na beton

Sprzęt budowlany- pojemniki na beton

Mechanizm otwierania leja zbudowany jest z odpowiednio wyprofilowanej blachy o podwyższonej odporności na ścieranie połączonej z listwą zębatą napędzaną poprzez obrót korby. Odpowiednio dobrane parametry pozwalają na swobodne, bez konieczności użycia dużej siły otwarcie leja spustowego pojemnika. Jest to istotna cecha przy konieczności betonowania odcinkowego i szybkiego odcięcia dopływu betonu. W tylnej części pomostu zabudowany został zbiornik, który po wypełnieniu piaskiem lub gruzem równoważy ciężar operatora pojemnika w przypadku konieczności obsługi mechanizmu zamykania z pomostu pojemnika.

Pojemnik na beton oznakowany jest poprzez zamocowanie na nim w sposób trwały tabliczek znamionowych na których naniesione są:

Pojemnik-na-beton-z-pomostem

 

 

 

 

 

 

 

Pojemnik-na-beton-z-pomostem2pojemniki-na-beton

 

Pozostałe

LT- Listwa trójkątna zwykła 

lt-listwa-trojkatna-zwykla

LT- listwa trójkątna z pasem

lt-listwa-trojkatna-z-pasem

Listwa trójkątna stalowa 

listwa-trojkatna-stalowa

RL2- Kapinos fazujący do balkonów i okapów

rl2-kapinos-fazujacy-do-balkonow-i-okapow

 

TP Listwa PVC do fug.

tp-listwa-pvc-do-fug

Płyn antyadhezyjny do desowań

plyn-antyadhezyjny-do-desowan

Spryskiwacz ciśnieniowy

spryskiwacz-cisnieniowy

Klej do korków betonowych- dwuskładnikowy

klej-do-korkow-betonowych-dwuskladnikowy

Drut wiązałkowy- miękki w kłębkach i w kręgach

drut-wizakalkowy-miekki-w-klebkach-i-w-kregach

 

SKA- Osłona PVC na pręty zbrojeniowe

ska-oslonka-pvc-na-prety-zbrojeniowe

SKA prolil ochronny PVC na pręty zbrojeniowe

ska-prolil-ochronny-na-prety-zbrojeniowe

 

Podkładka montażowa Druleg

podkladka-montazowa-druleg

Technofiber- Włókna polipropylenowe

technofiber-wlokna-polipropylenowe

Okładki foliowe z zamkiem Błyskawicznym

do przechowywania planów budowlanych

okladki-foliowe-z-zamkiem-blyskawicznym

Gwoździe budowlane

gwozdzie-budowlane-tabela

Gwoździe hartowane

gworzdzie-hartowane-tabela